Акредитація підприємства (постановка на облік)

Акредитація (або іншими словами процес постановки підприємства на облік в митних органах України ) є першим етапом ЗЕД.

Тож будь-яке підприємство, що розпочинає зовнішньоекономічну діяльність, повинно в першу чергу пройти процес реєстрації в митних органах України.

Після вступу в дію нового Митного кодексу, законодавство України дозволяє проводити акредитацію в будь-якій митниці, але найчастіше це відбувається за місцем реєстрації підприємства.

Акредитацію необхідно пройти лише один раз, але при внесенні будь яких змін до даних про Ваше підприємство (юридична адреса, розрахункові рахунки, дані директора, головного бухгалтера та відповідальних працівників, інші зміни) необхідно пройти процес внесення змін до картки обліку підприємства в митних органах України.

Основний документ, який регламентує процедуру постановки на облік є Наказ Міністерства Фінансів України № 552 від 15.06.2015 «Про затвердження Порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами»

Зверніть увагу на той факт, що під час проходження процедури акредитації Заява на постановку на облік (внесення змін) заповнюється в спеціалізованому програмному забезпеченні, яким користуються митні брокери. Це пов’язано з тим, що під час постановки на облік також необхідно надавати і електронну копію Заяви в спеціалізованому форматі даних для митних органів України.

Замовте безкоштовну консультацію

Ми зв'яжемося з вами протягом 20 хвилин в рамках робочих годин